Kontakt z Działem Handlowym: tel. +48 605 780 105 - email: biuro@uniforte.pl

Zalety i zastosowania skrzynek składanych

Zalety i zastosowania skrzynek składanych

Skrzynki składane plastikowe znajdują zastosowanie w wielu branżach, ponieważ nadają się do przechowywania nawet bardzo delikatnych produktów. Doceniane są również z powodu zalet logistycznych. Więcej na temat ich zastosowania dowiesz się z poniższego tekstu. 

Wielu przedsiębiorców wybiera skrzynki plastikowe ze względu na materiał, z jakiego są wykonane. Plastik jest wyjątkowo lekki, a zarazem wytrzymały i odporny na działanie wielu czynników takich jak zmiany temperatury czy wilgoć. Nie wchodzi w reakcję z substancjami, więc nadaje się do przechowywania żywności. Jest higieniczny, można go łatwo wyczyścić popularnymi środkami czystości bez obawy uszkodzenia. 

Skrzynki składane mogą mieć różne kształty i budowę. Najczęściej wykonywane są z bardzo trwałego materiału, jakim jest HDPE, czyli polietylen o dużej gęstości. W porównaniu z LDPE ma on wyższą wytrzymałość, wyższą temperaturę topnienia oraz większą odporność chemiczną. Ażurowe ścianki skrzynek idealnie nadają się do produktów, które potrzebują wymiany powietrza. Dostępne są w różnych wymiarach, które współgrają z innymi narzędziami do transportu, na przykład z europaletami, dzięki czemu przeładunek odbywa się łatwo i szybko. Wszystkie skrzynki składają się, zmniejszając swój rozmiar o ponad połowę, dzięki czemu przy ich przechowywaniu zaoszczędza się wiele miejsca. Wyposażone są w poręczne uchwyty, ułatwiające przenoszenie. 

W jakich branżach wykorzystuje się skrzynki składane?

Jak już wspomniano, skrzynki składane mają uniwersalne zastosowanie. Najczęściej stosuje się je w branży spożywczej. Takie skrzynki muszą być oznaczone symbolem widelca i kieliszka, a dodatkowo potwierdzone tzw. Deklaracją Zgodności. Nadają się zarówno do przechowywania pieczywa, warzyw, owoców, a także wyrobów mleczarskich, cukierniczych i wielu innych. Ze skrzynek składanych korzysta branża rolnicza, piwowarska, maszynowa, motoryzacyjna oraz firmy transportowe i magazynowe zajmujące się m.in. dystrybucją książek, płyt, materiałów budowlanych. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl