Kontakt z Działem Handlowym: tel. +48 605 780 105 - email: biuro@uniforte.pl

Z czego są wykonywane skrzynki na warzywa?

Z czego są wykonywane skrzynki na warzywa?

Odpowiednie przechowywanie warzyw zarówno podczas transportu, jak i na półkach sklepowych jest bardzo ważne. W końcu to od niego w znacznej mierze zależy, czy m.in. ziemianki, buraki oraz kapusty zachowają dobrą jakość, a przez to będą smaczne. Właśnie z tego powodu warzywa powinny być trzymane w odpowiednich skrzynkach. Jakie kryteria muszą one spełniać? Z czego się je wykonuje?

Plastikowe czy drewniane — jakie skrzynki na warzywa sprawdzą się lepiej?

Skrzynki na warzywa są wykonywane z drewna lub plastiku. Pierwsze z nich cechują się odpornością na uszkodzenia, estetycznym wyglądem, a także możliwością przechowywania w nich produktów o dużej masie. Jednak z biegiem czasu trzeba zadbać o ich konserwację, pamiętając przy tym, że nie mogą być one myte chemicznymi środkami. Natomiast skrzynki plastikowe, jak wskazuje nazwa, wykonywane są z plastiku. Musi on jednak być zrobiony z mocnego materiału, posiadającego atesty, które stanowią potwierdzenie, że może być on użyty do przechowywania żywności. Jest to ważne z tego względu, że pojemniki nie mogą wchodzić w żadną reakcję z żywnością. W przeciwieństwie do drewnianych wariantów te plastikowe mogą być czyszczone silnymi środkami, co pozwala na usunięcie każdego brudu i odkażenia skrzynki.

Żywność musi także „oddychać” w trakcie przechowywania, aby warzywa były jak najdłużej świeże. Drewno to materiał, który przepuszcza powietrze. Z kolei plastikowe skrzynki na warzywa mają ażurowe ścianki, zapewniające dostęp do powietrza, Zaletą tego typu pojemników jest też ich mała waga. Ponadto plastikowe skrzynki są solidne, co potwierdzają wykonywane testy. Nadają się one również do przechowywania żywności w niskich temperaturach, ponieważ można w nich także zamrażać warzywa. Zarówno pojemniki drewniane, jak i plastikowe są dostępne w różnych rozmiarach. Te drugie dodatkowo mogą mieć dowolny kolor, co ułatwia segregowanie oraz przechowywanie żywności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl