Kontakt z Działem Handlowym: tel. +48 605 780 105 - email: biuro@uniforte.pl

Od czego zależy wytrzymałość pojemników plastikowych?

Od czego zależy wytrzymałość pojemników plastikowych?

Wszędzie tam, gdzie istotne jest doskonałe zagospodarowanie przestrzeni, plastikowe pojemniki sprawdzą się doskonale. Będą dużą pomocą dla pracowników sklepów, magazynów czy warsztatów samochodowych. Dlaczego? To duża oszczędność czasu (szybkie szukanie potrzebnego asortymentu) oraz miejsca, ponieważ pojemniki można wygodnie położyć jeden na drugim. Ważne jest, aby były wytrzymałe i solidne. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, dlaczego jest to tak istotne.  

Co jest przyczyną, że jedne pojemniki z plastiku są wytrzymałe, a inne nie?

Każdy pracownik sklepu czy magazynu jest zdania, że pojemniki muszą być solidne, aby właściwie zabezpieczały zawartość i sprzyjały pracy bez bałaganu. Najtrwalsze są skrzynki magazynowe, które są wykonane z HDPE, czyli polipropylenu o dużej gęstości oraz polipropylenu w wersji standardowej, czyli PP. Są one bardzo odporne na różne czynniki mechaniczne, uderzenia, zgniecenia oraz działanie wysokich temperatur. Nie jest łatwo ich zarysować, czy trwale odkształcić. Dla osób dbających o środowisko bardzo ważną informacją będzie to, że skrzynki z polipropylenu są przyjazne dla natury, a co najlepsze, jeśli się zniszczą łatwo można je poddać recyklingowi i przerobić na nowy surowiec. Warto wybrać towar zgodny z ogólnymi europejskimi standardami.

Jakie plastikowe pojemniki kupić?

W zależności od tego, co będzie nam potrzebne w pracy, możemy wyróżnić kilka rodzajów pojemników. Do przechowywania najmniejszych akcesoriów, takich jak śrubki, idealne będą kuwety magazynowe. Skrzynki plastikowe będą bardziej uniwersalne, ponieważ występują w wielu wielkościach i kształtach. Świetnie się sprawdzą także pojemniki obrotowe, które pomogą w segregacji niewielkich przedmiotów i dobrze spełniają swoją rolę w zestawach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl