Kontakt z Działem Handlowym: tel. +48 605 780 105 - email: biuro@uniforte.pl

Jakie skrzynki najlepiej sprawdzają się w transporcie?

Jakie skrzynki najlepiej sprawdzają się w transporcie?

Skrzynki plastikowe są niezbędnym elementem wyposażenia wszystkich przedsiębiorstw związanych z transportem i handlem. Stosuje się je w wielu branżach, szczególnie tam, gdzie są transportowane lub magazynowane produkty delikatne. Dzięki stabilnej konstrukcji zabezpieczają one towar przed uszkodzeniami. Jaki rodzaj skrzynek najlepiej nadaje się do transportu?

Skrzynki plastikowe przeznaczone do transportu powinny odznaczać się dużą wytrzymałością i stabilną konstrukcją. Muszą one być odporne na wszelkie wstrząsy i duże obciążenia, nierzadko także uderzenia i inne mechaniczne urazy, które mogą się przydarzać w trakcie transportu, szczególnie na duże odległości. W zależności od rodzaju transportowanych produktów zaleca się stosowanie innego rodzaju skrzynek. Opakowania stosowane do produktów żywnościowych muszą mieć specjalne certyfikaty, a do przedmiotów ciężkich – wzmocnioną konstrukcję.

Na rynku dostępne są m.in. skrzynki do:

  • pieczywa i wyrobów cukierniczych;

  • warzyw i owoców;

  • przetworów mięsnych;

  • artykułów technicznych (części samochodowych, materiałów budowlanych, akcesoriów malarskich).

Niektóre skrzynki plastikowe wyposażone są w specjalne otwory umożliwiające właściwą cyrkulację powietrza w przypadku produktów tego wymagających. Inne posiadają specjalne przegródki zabezpieczające przed stłuczeniem produktów ze szkła.

Z czego są zrobione skrzynki transportowe?

Skrzynki transportowe zazwyczaj produkowane są z HDPE, czyli polietylenu o dużej gęstości, stosowanego w wielu branżach (wytwarza się z niego nie tylko opakowania, ale także rury, studnie, kanistry, aparaturę dla przemysłu samochodowego i chemicznego). Jest to materiał bardzo wytrzymały, odporny na urazy mechaniczne, zmienne temperatury, nasłonecznienie, wilgoć i wiele związków chemicznych. W przeciwieństwie do innych materiałów, na przykład drewna, nie jest podatny na złamania czy odkształcenia. Dodatkowo pojemniki z HDPE łatwo jest utrzymać w czystości. Ich gładka powierzchnia sprawia, że brud nie wnika głęboko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl