Kontakt z Działem Handlowym: tel. +48 605 780 105 - email: biuro@uniforte.pl

Jakie skrzynki nadają się do przechowywania żywności?

Jakie skrzynki nadają się do przechowywania żywności?

Przechowywanie żywności wymaga odpowiednio dobranych pojemników. Nie można trzymać ani transportować produktów spożywczych w dowolnych skrzynkach i pudełkach – grozi to utratą ich walorów smakowych i wizualnych, zanieczyszczeniem lub nawet zepsuciem. Jakie więc powinny być skrzynki i kontenery do przechowywania różnych rodzajów żywności?

Choć skrzynki na mięso będą się znacząco różnić od np. skrzynek na chleb czy owoce, wszystkie pojemniki na żywność mają wspólne cechy. Muszą być trwałe, łatwe w czyszczeniu i ergonomiczne jeśli chodzi o magazynowanie i układanie. Każda skrzynka plastikowa przeznaczona do kontaktu z jedzeniem musi mieć wytłoczony symbol widelca i kieliszka. Ponadto producent skrzynki musi poświadczyć jej jakość tzw. Deklaracją Zgodności. Jest to dokument potwierdzający, że dany pojemnik spełnia wymagania sanitarne i może być bezpiecznie używany do przechowywania żywności.

Jakie cechy mają poszczególne rodzaje skrzynek na żywność?

  • Skrzynki na owoce i warzywa – To perforowane, najczęściej płaskie pojemniki. Są wytrzymałe i stabilne, idealne do transportowania w wysokich stosach. Dzięki temu, że mają dziurkowane dno i boki, są przewiewne i można je bardzo łatwo opłukać lub wyczyścić.
  • Skrzynki na pieczywo – Tak jak skrzynki na owoce, zapewniają cyrkulację powietrza i są łatwe w czyszczeniu. Takie skrzynki wraz z ładunkiem są wielokrotnie i szybko przenoszone i przestawiane, dlatego muszą być lekkie i ergonomiczne.
  • Skrzynki na mięso – Mięso jest mokre, delikatne i musi być transportowane w niskiej temperaturze, z zachowaniem maksymalnej higieny. Skrzynki na mięso powinny umożliwić spełnianie tych wymagań. Są wykonane z grubego, ale lekkiego plastiku, który można łatwo umyć i zdezynfekować. Materiał ten jest także odporny na bardzo niskie temperatury. Niektóre skrzynki do transportu mięsa mają też wbudowane zamknięcie, aby jeszcze lepiej ochronić ten rodzaj żywności przed zanieczyszczeniami.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl