Kontakt z Działem Handlowym: tel. +48 605 780 105 - email: biuro@uniforte.pl

Jak przemieszczać skrzynki magazynowe na większe odległości?

Jak przemieszczać skrzynki magazynowe na większe odległości?

Pierwsze wózki magazynowe powstały już w XVIII wieku, jednak to dopiero XIX wiek przyniósł przełom i produkty tego typu zaczęto używać na szerszą skalę oraz w wielu odmianach. Obecnie trudno sobie wyobrazić pracę w sklepach, hurtowniach czy centrach dystrybucyjnych bez udziału tego potrzebnego narzędzia, ponieważ zdecydowanie podnoszą bezpieczeństwo pracy i minimalizują ryzyko urazów kręgosłupa. Jakie jeszcze zalety mają wózki magazynowe i dlaczego powinniśmy ich używać regularnie? Odpowiadamy w artykule.

Jakie są plusy wózków transportowych?

Aby efektywnie pracować w magazynie niezbędne jest odpowiednie uporządkowanie wszystkich produktów znajdujących się wewnątrz. Co gorsza, wiele z nich regularnie trzeba przesuwać, co może być dosyć trudne w przypadku ręcznej pracy. Odpowiednio dobrane wózki transportowe, którymi możemy przewieźć na przykład skrzynki magazynowe, zmniejszają wysiłek pracowników. Warto też dodać, że wózki transportowe mogą uchronić osoby wiozące towar, przed wypadkami w miejscach pracy, dlatego powinny być trwałe i wykonane z dobrej jakości surowców. 

Jaki wózek transportowy najlepiej wybrać?

Odpowiedź jest prosta, ale warto podkreślić, że należy wybrać wózki, które są dopasowane do zadań, które musimy wykonać. Do najcięższych skrzynek najlepiej wybrać takie ze wzmocnioną ramą, które mogą przewozić nawet 250 kilogramów. Jeśli zamierzamy transportować na większe odległości jedynie określony typ pojemników, najlepiej będzie dobrać model do wielkości wózka transportowego. Z kolei, jeśli magazyn, po którym będziemy przewozić skrzynki ma wiele zakamarków, najlepszym wyborem będą wózki, które mają koła skrętne. Znakomicie ułatwiają manewrowanie, co jest szczególnie przydatne na niewielkich sklepowych zapleczach, gdzie każdy centymetr jest cenny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl