Kontakt z Działem Handlowym: tel. +48 605 780 105 - email: biuro@uniforte.pl

Jak dbać o magazynowe skrzynki plastikowe?

Jak dbać o magazynowe skrzynki plastikowe?

Plastikowe skrzynki stanowią ważny element każdej firmy zajmującej się magazynowaniem i transportem towarów. Nie tylko pozwalają na wygodne przechowanie towarów, ale chronią je przed uszkodzeniem. Co robić, by plastikowe skrzynki magazynowe służyły ci jak najdłużej? 

W magazynie i sklepie warto mieć skrzynki plastikowe w różnych rozmiarach po to, by małe produkty nie zajmowały dużych skrzynek, które mogą się przydać na inne towary oraz po to, by produktów dużych nie trzeba było upychać na siłę do małych skrzynek. To oczywista, lecz niezwykle ważna zasada. Skrzynki używane we właściwy sposób nie będą narażone na przeciążenia i dzięki temu będą dłużej w dobrym stanie.

Skrzynie plastikowe magazynowe są kompatybilne z większością urządzeń magazynowych. Nie wolno jednak na skrzynkach układać ciężkich przedmiotów. Plastik jest materiałem trwałym, jednak jego wytrzymałość na obciążenia jest ograniczona. Pod wpływem ciężaru może pękać lub ulegać deformacji. Dlatego też nie wolno rzucać skrzynkami ani obijać nimi o inne przedmioty. Trzeba unikać również kontaktu skrzynek plastikowych z ogniem. Choć nie jest to materiał łatwopalny, pod wpływem ognia topi się i zniekształca. 

Jak czyścić skrzynki plastikowe?

Skrzynki plastikowe nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych, należy jednak utrzymywać je w czystości. Utrwalony brud niszczy powierzchnię plastiku, jest również zagrożeniem dla jakości towarów i  pracowników z nich korzystających. Skrzynki można myć tradycyjnymi metodami – przy użyciu wody i detergentów. Nie należy używać proszków ani ostrych szczotek, które mogą zarysować powierzchnię. Skrzynka plastikowa, w której przechowywane są produkty żywnościowe, należy ją koniecznie odkazić. 

Nieużywane skrzynki powinny być przechowywane w ciemnym miejscu. Wilgotność i temperatura pomieszczenia nie ma większego znaczenia, jednak duże natężenie światła słonecznego może odbarwić plastik. Skrzynki składane należy złożyć i ułożyć w słupie – dzięki temu można zaoszczędzić wiele miejsca. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl