Kontakt z Działem Handlowym: tel. +48 605 780 105 - email: biuro@uniforte.pl

Jakie standardy powinny spełniać skrzynki na mięso?

Jakie standardy powinny spełniać skrzynki na mięso?

Ze względu na swój charakter żywność musi być transportowana w odpowiednich warunkach, spełniających określone normy. Nie inaczej jest w przypadku mięsa i przetworów z niego zrobionych — muszą być one przewożone w odpowiedniej temperaturze, a także specjalnych pojemnikach posiadających certyfikaty. Jakie normy powinny spełniać skrzynki na mięso, żeby jego przewóz był bezpieczny?

Cechy skrzynek do transportu i przechowywania mięsa

Jakie pojemniki na mięso można uznać za dobre? Przede wszystkim muszą one być odpowiednie do kontaktu z żywnością, co potwierdzają certyfikaty. Tego typu produkt nie może wchodzić w żadne reakcje z tym, co jest w nim przechowywane. Dlatego też skrzynki na mięso są wykonywane z tworzywa sztucznego. Nie sprzyja ono rozwijaniu się bakterii i grzybów, które szczególnie lubią bytować się w wyrobach mięsnych, a to może stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Ważną kwestią jest również to, aby pojemniki były pojemne oraz pozwalały na układanie jednej skrzynki na drugą. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca podczas transportu. Nie bez znaczenia są również ich wymiary, które w zależności od potrzeb i od tego, czy ma się w nich znajdować drób, czy też wyroby z mięsa, mogą być różne.

Z kolei przenoszenie skrzynek ułatwią uchwyty. Trzeba też dodać, że pojemniki powinny być odporne na działanie niskich temperatur, nawet poniżej zera, ponieważ mięso często jest przechowywane w chłodniach. Skrzynki na mięso są wykonane z plastiku, do którego produkcji użyto takich barwników i związków chemicznych, które są całkowicie bezpieczne dla żywności. Warto też zwrócić uwagę na kolory skrzynek. Pozwalają one na wprowadzenie porządku — inna barwa może być dla mięsa przeznaczonego na transport, inna do mrożenia a jeszcze inna do wyrobów nadających się do utylizacji. Wybór właściwych pojemników stanowi gwarancję bezpieczeństwa przewożonej i przechowywanej żywności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl