Kontakt z Działem Handlowym: tel. +48 605 780 105 - email: biuro@uniforte.pl

Czy skrzynki plastikowe to wyroby wielorazowego użytku?

Czy skrzynki plastikowe to wyroby wielorazowego użytku?

Plastikowe skrzynki to doskonałe opakowania, które można stosować do rozmaitych produktów od żywności po części do urządzeń mechanicznych. Wiele osób przed zakupem zadaje sobie pytanie, jak wytrzymałe są skrzynki plastikowe, czy nie zniszczą się po kilkukrotnym użyciu? Przeczytaj poniższy tekst, a dowiesz się, jaka jest trwałość skrzynek plastikowych.

W ostatnich latach wiele się mówi o ekologii i recyklingu. Stąd wiele osób zaczęło świadomie i odpowiedzialnie podchodzić do zakupów. Szczególną uwagę zwraca się na opakowania, które powinny być „ekologiczne”. Co to jednak oznacza? Zazwyczaj producenci opakowań tłumaczą, że takie opakowania są przyjazne środowisku, tj. nie generują dużej ilości odpadów.

Czy plastik jest ekologiczny?

Wokół plastiku narosło trochę kontrowersji, ponieważ faktem jest, że wyrzucony na wysypisko śmieci długo się rozkłada. Dzisiejsze technologie pozwalają jednak na ponowne przerabianie plastiku, większość więc plastikowych opakowań nie generuje żadnych odpadów pod warunkiem, że są właściwie zagospodarowane po zużyciu. Papier, chociaż rozkłada się szybciej i też jest uważany za materiał ekologiczny, jest mniej trwały, więc częściej się go wyrzuca na śmietnik. Wiele produktów plastikowych jest bardzo wytrzymała, dzięki czemu mogą służyć latami. Fakt ten jeszcze mocniej ustawia plastik w grupie materiałów ekologicznych.

Z czego produkowane są skrzynki plastikowe?

Najczęściej skrzynki plastikowe produkowane są z HDPE. Jest to polietylen o wysokiej gęstości, wyjątkowo mocny i trwały materiał. Z pewnością jest w stanie wytrzymać długie lata, o ile będzie używany zgodnie z przeznaczeniem. Skrzynki plastikowe mogą mieć bowiem różną konstrukcję i grubość ścianek. Skrzynki do pieczywa i innych lekkich produktów są zazwyczaj delikatniejsze, więc nie można nosić w nich ciężkich części. Dzięki gładkiej powierzchni skrzynki plastikowe można łatwo oczyścić. Dzięki temu nie tylko można z nich będzie korzystać przez wiele lat, ale przez wiele lat mogą wyglądać jak nowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl